Bachova květová terapie

homeopathy-1079808_960_720

Bachovy esence jsou úžasným, zázračným pomocníkem v každé situaci, pro každý problém. Nastolují vnitřní rovnováhu tím, že působí na emocionální rovině, přeměňují negativní pocity na pozitivní postoje. Jsou velmi jemné, čisté a nemají žádné vedlejší účinky.

Bachovy květové esence jsou velice účinné homeopatické léky, které navrací harmonii našim emocím, pomáhají nám uvolnit mysl, a tím přináší do našeho života nadhled, klid a rovnováhu.

Při konzultaci se terapeut nejdříve seznámí s potížemi a anamnézou klienta,  a pak vytestuje individuální směs Bachových esencí, která přesně odpovídá klientovým aktuálním potížím a potřebám.

Bachova květová terapie – indikace a účinekvíce informací...

Bachovy květové esence je sada 38 květových esencí, což jsou esence připravené z planě rostoucích rostlin a stromů. 39. esencí je Krizová esence (Rescue Remedy), která je směsí z pěti Bachových květových esencí.

Bachovy květové esence uvolňují stavy, kdy je člověk, jeho chování, jednání a myšlení, ovlivňováno až ovládáno tzv. negativními emocemi.    K těm patří například smutek, strach, hněv, pocity viny, pocity odloučení, nedostatečné sebevědomí, sebepodceňování, ale i pýcha, lpění, žárlivost, přílišné nadšení, přílišná ustaranost apod.

Terapie Bachovými esencemi je vhodná nejen pro klienty s přetrvávajícími stavy:Botanická zahrada červen 2015 (14)

  • psychické nepohody
  • nerozhodnosti, problémy se soustředěním,
  • depresivní stavy,
  • stavy úzkosti a strachu,
  • přetrvávající nervozitě a napětí,
  • nespavosti,
  • s psychosomatickými potížemi ( tj. zdravotní potíže způsobené stresem, psychickým a fyzickým vyčerpáním),

Ale také pro klienty, kteří se ocitly v tzv. slepé uličce:

  • ve vztazích (partnerských, pracovních, vztazích s rodiči či svými dětmi)
  • ve svém životním směřování – ztráta smyslu života,  pocit nenaplněnosti,
  • při ztrátě chuti k životu či pocitu radosti ze života

Příčinou těchto potíží jsou často prožitky, zkušenosti a traumata získaná v dětství či při dospívání, a v dospělém věku jsou hluboce skryta v podvědomí. Esence pomáhají odhalit zablokované emoce, uvolnit je a zharmonizovat náš nervový systém do takové míry, že jsme schopní žít v přítomném okamžiku s jasnou představou, kdo jsme, co potřebujeme, jaký je náš cíl a smysl toho, co děláme. Získáváme tolik potřebný nadhled, klid v duši  a novou energii do života, a díky tomu se může naše tělo rychleji uzdravovat a  regenerovat.

Cena 

Konzultace k léčbě Bachovkami je v rímci komplexního terapeutického ošetření.

Namíchání individuální směsi probíhá je součástí konzultace a ošetření.  Její cena se pohybuje od 80,- do 300,- Kč, podle množství použitých esencí.

Samostatné testování směsi 100,- Kč

Objednat se můžete telefonicky na čísle 605152604 ( nejlépe v době mimo konzultace tj. 8-9, nebo 18-19hod) nebo emailem na h.chocholata@seznam.cz.

Rescue Remedy (Krizové kapky)více informací...

je výjimečně účinnou směsí esencí přinášející zklidnění a úlevu pro všechny krizové situace, jak  psychické tak fyzické. Rescue remedy je možné mít připravené v kabelce a užít je okamžitě, jakmile se dostaneme do emočně vypjaté situace případně při zranění( např. při úrazech, poranění, nehodách apod.). Krizové kapky přináší psychickou úlevu během pár minut, urychlují regeneraci a hojení na fyzické úrovni. Lze je používat opakovaně bez nebezpečí vedlejších příznaků.

bach-flower-therapy-187799_960_720

Bachovy květové esence lze výborně kombinovat s kraniosakrální terapií, reflexní terapií, aromaterapeutickou relaxací, klasickou homeopatií apod.

Je potřeba říci, že ani Rescue Remedy ani Bachovy esence nenahrazují potřebnou lékařskou péči, i když s ní dokáží velmi dobře spolupracovat a podporovat jí.