Bachova květová terapie

homeopathy-1079808_960_720

Bachovy esence jsou úžasným, zázračným pomocníkem v každé situaci, pro každý problém. Nastolují vnitřní rovnováhu tím, že působí na emocionální rovině, přeměňují negativní pocity na pozitivní postoje. Jsou velmi jemné, čisté a nemají žádné vedlejší účinky.

Bachovy květové esence jsou velice účinné homeopatické léky, které navrací harmonii našim emocím, pomáhají nám uvolnit mysl, a tím přináší do našeho života nadhled, klid a rovnováhu.

Při konzultaci se terapeut nejdříve seznámí s potížemi a anamnézou klienta,  a pak vytestuje individuální směs Bachových esencí, která přesně odpovídá klientovým aktuálním potížím a potřebám.

Bachova květová terapie – indikace a účinekvíce informací...

Bachovy květové esence je sada 38 květových esencí, což jsou esence připravené z planě rostoucích rostlin a stromů. 39. esencí je Krizová esence (Rescue Remedy), která je směsí z pěti Bachových květových esencí.

Bachovy květové esence uvolňují stavy, kdy je člověk, jeho chování, jednání a myšlení, ovlivňováno až ovládáno tzv. negativními emocemi.    K těm patří například smutek, strach, hněv, pocity viny, pocity odloučení, nedostatečné sebevědomí, sebepodceňování, ale i pýcha, lpění, žárlivost, přílišné nadšení, přílišná ustaranost apod.

Terapie Bachovými esencemi je vhodná nejen pro klienty s přetrvávajícími stavy:Botanická zahrada červen 2015 (14)

  • psychické nepohody
  • nerozhodnosti, problémy se soustředěním,
  • depresivní stavy,
  • stavy úzkosti a strachu,
  • přetrvávající nervozitě a napětí,
  • nespavosti,
  • s psychosomatickými potížemi ( tj. zdravotní potíže způsobené stresem, psychickým a fyzickým vyčerpáním),

Ale také pro klienty, kteří se ocitly v tzv. slepé uličce:

  • ve vztazích (partnerských, pracovních, vztazích s rodiči či svými dětmi)
  • ve svém životním směřování – ztráta smyslu života,  pocit nenaplněnosti,
  • při ztrátě chuti k životu či pocitu radosti ze života

Příčinou těchto potíží jsou často prožitky, zkušenosti a traumata získaná v dětství či při dospívání, a v dospělém věku jsou hluboce skryta v podvědomí. Esence pomáhají odhalit zablokované emoce, uvolnit je a zharmonizovat náš nervový systém do takové míry, že jsme schopní žít v přítomném okamžiku s jasnou představou, kdo jsme, co potřebujeme, jaký je náš cíl a smysl toho, co děláme. Získáváme tolik potřebný nadhled, klid v duši  a novou energii do života, a díky tomu se může naše tělo rychleji uzdravovat a  regenerovat.

Cena 

Ošetření trvá 1-1,5 hod a platí se hotově 600-900,-/hod. Namíchání individuální směsi probíhá je součástí konzultace a ošetření.  Její cena se pohybuje od 50,- do 200,- Kč podle množství použitých esencí.

Ošetření nelze proplatit přes zdravotní pojišťovny. Pokud se nebudete moci na domluvenou konzultaci dostavit, dejte, prosím, vědět nejméně 24 hod. předem, jinak je potřeba zaplatit storno poplatek v hodnotě poloviny částky konzultace (300,-)

Objednat se můžete telefonicky na čísle 605152604 ( nejlépe v době mimo konzultace tj. 8-9, nebo 18-19hod) nebo emailem na h.chocholata@seznam.cz.

Rescue Remedy (Krizové kapky)více informací...

je výjimečně účinnou směsí esencí přinášející zklidnění a úlevu pro všechny krizové situace, jak  psychické tak fyzické. Rescue remedy je možné mít připravené v kabelce a užít je okamžitě, jakmile se dostaneme do emočně vypjaté situace případně při zranění( např. při úrazech, poranění, nehodách apod.). Krizové kapky přináší psychickou úlevu během pár minut, urychlují regeneraci a hojení na fyzické úrovni. Lze je používat opakovaně bez nebezpečí vedlejších příznaků.

bach-flower-therapy-187799_960_720

Bachovy květové esence lze výborně kombinovat s kraniosakrální terapií, reflexní terapií, aromaterapeutickou relaxací, klasickou homeopatií apod.

Je potřeba říci, že ani Rescue Remedy ani Bachovy esence nenahrazují potřebnou lékařskou péči, i když s ní dokáží velmi dobře spolupracovat a podporovat jí.