Klasická homeopatie

marigold-179031_960_720Homeopatie je dnes nejrozšířenější alternativní medicínou v západní Evropě i jinde. Co způsobilo tento živý zájem? Co nám vlastně nabízí? Jaké jsou její výhody?

Tak především: je to léčba přírodní a neobyčejně účinná. Tím, že dokáže povzbudit vlastní obranné síly organizmu, se dokáže vypořádat s jakoukoliv akutní nemocí, od nachlazení a chřipky přes angíny a zápaly plic až po zánět mozkových blan…A svede to velmi rychle!

Pohled homeopatie na nemoc není „léčím nemoc“, ale „léčím nemocného člověka“.  To úzce souvisí s jeho životním stylem a jeho psychikou. Proto homeopat společně s klientem hledá nejen zdravotní, ale také související vztahové, stresové, či další příčiny, které k jeho zdravotním potížím vedly.

Homeopatická konstituční léčba – průběh a indikacevíce informací...

Základním principem homeopatické léčby je princip podobné se léčí podobným. Používá vysoce ředěné látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba. Znáte rulík zlomocný? Určitě, tahle rostlina je prudce jedovatá. Požití zasyrova vede k prudké reakci: vysoká horečka se zimnicí, bušení ve spáncích, bolesti hlavy, vytřeštěné oči a rozšířené zorničky. Postižený je rudý a sálající, má halucinace. Podobně intenzivní symptomy můžeme vidět i u horečky. A právě pro ni, pro takovýto stav horečky, je z rulíku vyrobený homeopatický lék Belladona velmi vhodný a často používaný.

lavender-1117275_960_720

Jak probíhá homeopatická léčba?

Na základě první konzultace a odebrání anamnézy, která většinou trvá 1-1,5 hod, homeopat navrhne postup homeopatické léčby. Její délka se odvíjí především od  délky trvání potíží, ale také od jiných chronických onemocnění, které klient má, od vrozené schopnosti regenerace, od míry životního stresu atd.

Pro koho je homeopatická léčba vhodná? 

Lze ji použít v každém věku, hodí se pro kojence, děti, dospělé i pro pacienty v důchodu. Je velmi vhodná i v těhotenství. Za zmínku stojí i fakt, že je účinná i při léčbě zvířat a existuje celý obor veterinární homeopatie.

Na celou škálu chronických nemocí, u nichž klasická medicína nanejvýš tlumí průběh, si homeopatie troufá a často dosahuje úplného a trvalého vyléčení: ekzémy, alergie, ženské potíže, kosmetické problémy všeho druhu, psychická nerovnováha, nespavost, artrózy, chronické záněty vnitřních orgánů. I vážně a dlouhodobě nemocní sní mají reálnou naději výrazně zlepšit svůj stav nebo se zcela uzdravit.

Avšak!
V krizových stavech, při nehodách, úrazech, v situacích život ohrožujících patří pacient samozřejmě do rukou doktorů a rychlé záchranné služby. Jsem jednoznačně pro spolupráci mezi klasickou medicínou a homeopatií, pro spolupráci mezi doktorem a homeopatem.

Délka ošetření a cena

Ošetření trvá 1-1,5 hod.

Objednat se můžete telefonicky na čísle 605152604 ( nejlépe v době mimo konzultace tj. 8-9, nebo 18-19hod) nebo emailem na h.chocholata@seznam.cz.