Konejšivé doteky

Kraniosakrální terapie děti - Hana Chocholatá

Nabízíme Vám praktický kurz určený všem, kteří pečují o zdraví svého dítěte či blízkého dospělého.

Chcete umět pomoci jemným dotykem? 

Zajímá vás, jak uklidnit dítě, jak snížit horečku, jak ulevit od bolesti? 

Máte osobní zkušenost s kraniosakrální terapií a chcete nahlídnout pod pokličku a zjistit, jak to vlastně funguje? 

Kurz je připravený pro všechny, kteří pečují o děti a o dospělé, pro rodiče, nastávající maminky, ale i speciální pedagogy, učitele v MŠ a ZŠ apod. Kurz je vhodný rovněž pro terapeuty, maséry a osoby v pomáhajících profesích, kteří se chtějí seznámit s kraniosakrální terapií (KST) a jejím použití jak při terapiích, tak v běžných domácích podmínkách. 

Děkuji za velice přínosný kurz zaměřený pro podporu zdraví rodiny či přátel. Vřele doporučuji všem, kteří mají zájem o techniky, kterými lze vyřešit, jak akutní tak i chronické problémy. Výuka zahrnuje dostatek informací, dostatek praktické výuky a i prostor na osobní sdílení.  Přeji ať pomáhá vám tak jako nám. 
Kateřina J. Valašské Meziříčí

Termín: sobota 14.9. a 28.9.2024
Centrum Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava 8
Máte-li o kurz zájem, prosím přihlaste se níže.

Program kurzu

Co se v kurzu ještě naučíte?

Cena celého kurzu: 3900 Kč

V ceně kurzu je lektorné, pronájem prostoru, tištěné materiály, pomůcky.

Kurz tvoří čtyři na sebe navazující bloky, které probereme ve dvou sobotních setkáních
 
a obsahuje teoretické základy, praktická cvičení a společná ošetření.

S sebou doporučujeme: pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby, svačinu a pití, prostěradlo, polštářek a deku.

Zarezervovat místo si můžete v přihlášce níže. Po odeslání přihlášky Vám přijde potvrzení, že Vaše přihláška dorazila a informace o platbě. Děkuji Vám za Váš zájem a těším se s Vámi na viděnou!

O kurzu řekly:

Lenka V., Rožnov p.R.
Lenka V., Rožnov p.R.
Read More
V kurzu jsem se naučila respektovat pole ošetřovaného i pole své, usadit se do neutrálu a důvěřovat tomu, co vnímám. Překvapením pro mne bylo, že za velmi krátký čas jsem se naučila vnímat kraniosakrální rytmus i bez jakékoliv předchozí zkušenosti.
Jana M., Frenštát p. R.
Jana M., Frenštát p. R.
Read More
Techniky Kraniální terapie občas používám na pacientech ve své praxi i na rehabilitaci, jako součást fyzioterapie i samostatně. Nejčastěji tyto techniky používám, když řeším potíže v oblasti hlavy, obličeje, krční páteře. Lidé to vždy vnímají velice positivně, až mě to samotnou překvapí. Pokud klient chce i víc, než mu můžu nabídnou ohledně kraniálky já, tak jej nasměruji na vás, vyškolené terapeuty. Takže za mě jsem spokojená a ráda na tvůj kurz vzpomínám.
Previous
Next

V jakých situacích je kraniosakrální terapie vhodná?

Těhotné, po porodu, miminka: Jako podpora a příprava na porod, pro poporodní integraci matky a dítěte, rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu, jako podpora kojení, pomoc při nespavosti a plačtivosti dítěte, při bolestech břicha a kolikách, při prořezávání zoubků, při opakujících se infekcích, alergiích, ekzémech.

Děti i dospělí: vhodné při hyperaktivitě a potížích s učením, podpora při růstových problémech u dětí, podpora při zvládání stresových situací, trémě, šikaně, velmi účinné pro zklidnění nervozity a napětí, pomoc při zvládání těžkých životních situací, stresu, napětí, nespavosti, pocitu přetížení a vyčerpání, při psychosomatických zdravotních potížích, pro zlepšení imunitního systému, při bolestech hlavy a migrénách, bolestech zad, skolióze, poruchách cyklu u žen, pro rychlejší hojení po úrazech, operacích a dlouhodobých onemocněních.

Více o Kraniosakrální biodynamické terapii najdete ZDE

Kurz Konejšivé doteky

"Na prvý pohľad bol pre mňa kurz príjemným relaxom, malým zastavením sa a vytrhnutím z kolotoča bežného života."

Čo sa mi na kurze páčilo?

Na prvý pohľad bol pre mňa kurz príjemným relaxom, malým zastavením sa a vytrhnutím z kolotoča bežného života. V jeho priebehu však vznikla veľmi bezpečná a intímna atmosféra, kde mal človek priestor mnohé sa naučiť a dozvedieť. A to nielen o tom ako funguje kraniosakrálna terapia, ale predovšetkým sám o sebe.

Čo mi kurz dal?

Nový a veľmi hodnotný pohľad na to ako fungujú naše telá, dotyky a vôbec vzťahy. Techniky, ktoré sme vrámci kurzu mali možnosť na sebe zažiť, využívam teraz bežne – sú jednoduché, nenápadné a predsa nesmierne účinné. Kurz Konejsive doteky vrelo doporučujem každému, kto má rodinu, alebo pracuje s deťmi, seniormi, či v akékoľvek pomáhajúcej profesii, a tiež každému, kto sa o sebe chce dozvedieť viac – tak trochu netradičnou, dobrodružnou a zároveň veľmi príjemnou a bezpečnou cestou! 

 Zuzana B., Šumperk