Mettá – Meditace dobrotivosti

Nedovedu si představit ryzejší vlastnosti  než dobrotivost, laskavost a štědrost. Mettá meditace tyto vlastnosti podporuje a vnáší do každého nádechu a vašeho bytí. Mettá meditací jdete všemu blahodárnému vstříc. 

Vychází z buddhismu a já jsem jí poznala v rámci výcviku Léčba všímavostí Satiterapie Dr. Mirko Frýby. Je postavena na myšlence kořenů dobra a zla. Tzv. kořeny dobra jsou činy, kde je motivace jednání blahodárná, naopak kořeny zla, pokud je motivace zhoubná či neetická. Mezi kořeny dobra patří laskavost a dobrotivost, moudrost a štědrost, zatímco kořeny zla jsou pravým opakem a patří k nim nenávist a závist, zaslepenost a chtivost.

Meditace dobrotivosti

Připravila jsem pro vás Meditaci Mettá tak, abyste se k ní mohli vracet kdykoliv budete potřebovat. Přinese Vám hřejivé pocity nejen v situacích, kdy se cítíte silní a naplnění. Změnu k dobrému přinese i v situacích, kdy máte na druhé vztek, nebo jste smutní, protože vás Mettá povede k hlubším hladinám ve vás samých a podpoří to, co je ve vás dobré.

Meditace Mettá podporuje blahodárné a jako součást každodenních praktik rovněž rozvíjí lepší všímavost a nadhled.

Přeji Vám, ať se Vám daří rozvíjet dobrotivost a laskavost vůči sobě i druhým.

Stáhnout meditaci zdarma

Meditace Metta

  • Stisknutím tlačítka "souhlasím a chci stáhnout", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email meditaci zdarma jako odběrateli mých emailů se zajímavým obsahem. Pokud už nebudete chtít e-maily dále dostávat, kdykoliv můžete tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje bude spravovat má firma podle těchto zásad zpracování a ochrany osobních údajů